X
تولید ظرفیت خالی آرایشی و بهداشتی به میزان 50 درصد ظرفیت

تولید ظرفیت خالی آرایشی و بهداشتی به میزان 50 درصد ظرفیت

در نشست انجمن واردکنندگان فرآورده‌های آرایشی، بهداشتی و عطر ایران به تولید ظرفیت خالی آرایشی و بهداشتی به میزان 50 درصد ظرفیت (پرایوت لیبل آرایشی و بهداشتی به میزان 50 درصد ظرفیت)، دلایل از دست رفتن بازارهای صادراتی و مزیت‌ها و موانع تولید بدون کارخانه(تولید در ظرفیت خالی آرایشی و بهداشتی/تولید پرایوت لیبل آرایشی و بهداشتی) پرداخته شد.
به گزارش ایسنا، آقای احمدزاده، نایب رئیس هیئت مدیره انجمن واردکنندگان فرآورده‌های بهداشتی، آرایشی و عطریات ایران، در نشست خبری با موضوع حمایت از تولید قراردادی تحت برند بدون کارخانه (تولید درظرفیت خالی آرایشی و بهداشتی/تولید پرایوت لیبل آرایشی و بهداشتی) اظهار کرد: در سال‌های اخیر، به ‌ویژه بعد از ممنوعیت واردات تولید بدون کارخانه آرایشی و بهداشتی یا همان تولید قراردادی آرایشی و بهداشتی در کشور پیشرفت داشته اما هنوز از دنیا عقب است و چالش‌های زیادی دارد. لابراتوار آرایشی و بهداشتی مانیا با همکاری شرکت زیبا رویان نفیس در ظرفیت خالی تولید خود آماده عقد قرارداد برای تولید در ظرفیت خالی آرایشی و بهداشتی(پرایوت لیبل آرایشی و بهداشتی/تولید قراردادی آرایشی و بهداشتی) می‌باشد.
همچنین او افزود در تولید قراردادی آرایشی و بهداشتی یا همان تولید د ظرفیت خالی آرایشی و بهداشتی، کارخانه‌های معتبر در مقیاس‌های مختلف، خط تولید خود را در اختیار بقیه فعالان اقتصادی قرار می‌دهد تا از ظرفیت‌های خالی تولید استفاده شود. در این رابطه سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی قول تسهیلات ارزان قیمت را برای حمایت از تولید در ظرفیت خالی آرایشی و بهداشتی یا همان تولید پرایوت لیبل آرایشی و بهداشتی را داده و همچنین وعده داده شده که ثبت علائم تجاری برای تولید بدون کارخانه کوتاه باشد و ظرف یک ماه انجام شود. برای اطلاعات بیشتر از نحوه همکاری با لابراتوار آرایشی مانیا برای تولید در ظرفیت خالی آرایشی و بهداشتی (پرایوت لیبل آرایشی و بهداشتی/تولید قراردادی آرایشی و بهداشتی) با همکاران ما در ارتباط باشید.
در ادامه آقای بحیرائی، رئیس انجمن واردکنندگان فرآورده‌های بهداشتی، آرایشی و عطریات ایران با بیان اینکه با توجه به مشکلات تامین مالی شرکت‌های داروسازی و به تبع آن مشکلاتی که برای داروخانه‌ها ایجاد می‌شود، گفت که صنعت آرایشی و بهداشتی توانسته چراغ داروخانه‌ها را روشن نگه دارد. لابراتوار آرایشی و بهداشتی مانیا ارائه دهنده خدمات تولید پرایوت لیبل تمامی محصولات آرایشی و بهداشتی(تولید قراردادی آرایشی و بهداشتی) در منطقه ویژه آزاد اقتصادی سلفچگان، برای اطلاعات بیشتر می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید.
آقای دکتر محمد بقایی، تولیدکننده و پژوهشگر حوزه محصولات آرایشی و بهداشتی نیز با اشاره به اینکه بحث تولید در ظرفیت خالی یا همان تولید پرایوت لیبل از دهه ۵۰ میلادی در دنیا شکل گرفت، در دهه ۷۰ بیشتر به آن پرداخته شد و در دهه ۸۰ به عنوان استراتژی اصلی توسعه صنعتی قرار گرفت، گفت: در حال حاضر خیلی از شرکت‌های اروپایی در ویتنام، اندونزی و غیره تولیدات خود را انجام می‌دهند. قبل از تحریم نیم نگاهی هم به ایران داشتند، اما با توجه به مشکلات ناشی از تحریم اهداف محقق نشد. به عبارت دقیق‌تر شرکت‌های بزرگ بر چیزی که تخصص دارند تمرکز می‌کنند.
همچنین وی با بیان اینکه اگر بحث تحریم کم شود، می‌توانیم وارد حوزه‌های بین المللی شویم، گفت: در حال حاضر بیش از ۵۰ درصد ظرفیت تولید محصولات آرایشی و بهداشتی خالی است و این رقم در بحث محصولات شوینده به مراتب ظرفیت بیشتر است. با این حال به دلیل موانع صادراتی در حال از دست دادن بازارهای منطقه مثل کشورهای حوزه خلیج فارس و کشورهای مرز شرقی کشور هستیم.
همچنین آقای دکتر بقائی فرمود، در حوزه صادرات باید رفتار شناسی درست از بازار مصرف و مسئولان کشور مقصد وجود داشته باشد. برای مثال زمانی در عراق با مسئولانی مواجه شدیم که بیشتر مرتبط با آمریکا بودند و به دلایل سیاسی مانع واردات از ایران می‌شدند. بعد هم عراق به بازار دنیا متصل شد و کشورهای رقیب مثل ترکیه که خیلی از محدودیت‌های ایران را ندارند، بازار ایران را گرفتند.
به گفته دکتر بقائی در حال حاضر برخی شرکت‌های دارویی هم بخاطر مشکلاتی که با آن مواجه هستند، وارد حوزه آرایشی شدند، چراکه سیاست گذاری نادرست بوده است. شرکت مانیا تجارت جم ارائه دهنده خدمات تولید در ظرفیت خالی محصولات آرایشی و بهداشتی(پرایوت لیبل آرایشی و بهداشتی/تولید قراردادی محصولات آرایشی و بهداشیی) در منطقه ویژه آزاد اقتصادی سلفچگان می‌باشد.
در ادامه آقای دانایی، یکی دیگر از تولیدکنندگان محصولات آرایشی و بهداشتی، اظهار کرد: حدود پنج سال پیش واردات محصولات آرایشی و بهداشتی به کشور ممنوع شد و خیلی از اعضای انجمن واردکنندگان ریزش کردند. همچنین با بسته شدن واردات، کالاهای قاچاق و تقلبی وارد بازار شد، چراکه بازار به این محصولات نیاز داشت. با توجه به اینکه این کالاها با سلامت مردم ارتباط دارد، کالاهای تقلبی عارضه‌هایی برای مصرف کنندگان به دنبال دارد. از طرف دیگر کالای قاچاق بدون مالیات وارد می‌شود و با ارزش افزوده ارز آن از کشور خارج می‌شود. تولید در ظرفیت خالی آرایشی و بهداشتی(پرایوت لیبل آرایشی و بهداشتی/تولید قراردادی آرایشی و بهداشتی) با مجوز و قانونی با قیمت رقابتی در منطقه ویژه آزاد اقتصادی سلفچگان با همکاری لابراتوار مانیا امکان پذیر می‌باشد.
آقای دانایی با بیان اینکه انجمن بعد از ممنوعیت باید تعطیل می‌کرد، اما با هم‌فکری قرار شد که صاحبان برند به انجمن اضافه شوند، تصریح کرد: این تصمیم باعث شد از کسانی که واردکننده هستند و کارخانه ندارند، اما می‌خواهند در این صنعت بمانند حمایت شود. البته برخی واردکننده‌ها خودشان تولید داشتند و از بقیه هم حمایت کردند که وارد تولید شوند.
به گفته آقای دانایی برخی برندها در ۳۰ سال گذشته در کشور نمایندگی داشتند و کالای آن‌ها در ایران تحت لیسانس تولید می‌شد، اما با ممنوعیت واردت بالک (مواد اماده آرایشی با رنگبندی‌های مختلف آماده پر شدن در پوکه یا ظرف) از سال 1397، امکان فعالیت این شرکت‌ها در ایران منتفی شد. البته در حال حاضر بیشتر مواد اولیه این صنعت وارداتی است. اما بعد از ممنوعیت واردات بالک برخی هم به مواد اولیه بی کیفیت روی آوردند.
آقای دانایی ادامه داد: در ماه‌های گذشته از سوی مسئولان تایید شده که واردات بالک باید باز شود، اما شاهد تاخیر در اجرای مصوبه هستیم. اگر این ممنوعیت برداشته شود، ممکن است خیلی از برندهای مطرح دنیا برای تولید در ایران اقدام کنند.
همچنین آقای دانایی اضافه کرد به طور کلی دو نوع تولید با فرمولاسیون خود شرکت یا با فرمولاسیون شرکت خارجی انجام می‌شود. در حال حاضر واردات بالک انجام نمی‌شود، اما واردات مواد اولیه مجاز است. به طور کلی شرکت‌های خارجی صاحب بالک فرمولاسیون خودشان را در اختیار بقیه قرار نمی‌دهند. در مجموع مواد اولیه این صنعت تقریبا کامل وارداتی است و در داخل تولید نمی‌شود.
منبع خبر زیبا رویان نفیس
مطالب مرتبط :
تولید در ظرفیت خالی محصولات آرایشی و بهداشتی/پرایوت لیبل آرایشی و بهداشتی.
تولید در ظرفیت خالی عطر و ادکلن/پرایوت لیبل عطر و ادکلن.
تولید در ظرفیت خالی کرم پودر/پرایوت لیبل کرم پودر.
منطقه ویژه آزاد اقتصادی سلفچگان.

مطلب قبلی آیا لک درمان قطعی دارد؟

درباره ما

لابراتوار آرایشی مانیا با گسترش و تکمیل کادر خود در واحد تحقیق و توسعه توانسته است در سال‌های اخیر جایگاه خوبی در صنعت آرایشی و بهداشتی پیدا کند. لابراتوار مانیا همواره کیفیت محصولات تولیدی در سطح استانداردهای جهانی را سرلوحه کار خود قرار داده است و امیدواریم در این راه در عرصه‌های جهانی نیز به زودی نام ایران و مانیا را ببینیم.

لابراتوار آرایشی و بهداشتی مانیا با همکاری شرکت زیبا رویان نفیس آماده همکاری تولید در ظرفیت خالی خطوط خود با سایر شرکت‌ها می‌باشد.

تولید در ظرفیت خالی تمامی محصولات آرایشی و بهداشتی در منطقه ویژه آزاد اقتصادی سلفچگان.

لابراتوار آرایشی مانیا ارائه دهنده فرمولاسیون‌های انحصاری محصولات آرایشی و بهداشتی و همچنین همکاری در زمینه تولید در ظرفیت خالی محصولات آرایشی و بهداشتی با تمامی شرکت‌های آرایشی و بهداشتی.

 

شبکه های اجتماعی